Hakkında Bilgi

İstanbul’un en yeni ve en kapsamlı doğa ve yaşam kompleksi olan Park Of İstanbul Hayvanat bahçesi geçtiğimiz yıllarda ziyaretçilerine kapılarını araladı. Tesis 200 dönümlük bir arazi içerisinde çeşitli aktiviteler yapmanıza olanak sağlıyor. Bunlardan bir kaçı şöyle;

 1. Hayvanat Bahçesi
 2. Macera Parkı
 3. Pony Club
 4. Restaurant & Cafe
 5. Mesire Alanı
 6. Büfe & Çay bahçesi
 7. Şarküteri

Giriş Ücretleri

 • Yetişkin 45 TL
 • Öğrenci 30 TL
 • 65 Yaş ve Üzeri 20 TL
 • Engelli Ücretsiz
 • Açık Otopark: 10 TL

Park Of İstanbul’u ziyaret ücretsizdir. Yukarıdaki giriş ücretleri Hayvanat bahçesi içindir. Macera Park ve Mesire Alanı ücretleri için buraya tıklayın.

Ulaşım ve İletişim Bilgileri

Özel Araç ile: Altunizade, Ümraniye , Çekmeköy Şile Yolu istikameti üzerinden, Nişantepe, Özyeğin Üniversitesi istikametine ilerleyip; Alemdağ yönüne geçiş yapıp ulaşım sağlayabilir, ya da Taşdelen, Alemdağ istikametini takip edip alanımıza ulaşabilirsiniz

Marmaray ile: Üsküdar Marmaray istasyonundan Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy hattına geçiş yapıp Madenler İETT Otobüs durağından Nişantepe istikametine gitmekte olan, 11A – 11NM – 14A – 522 – 522N hatlı otobüs hatları ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Adres : Çatalmeşe Mahallesi, 30 Ağustos Cd. Mesire Alanı No:3 Alemdağ – Çekmeköy / İstanbul
E-Mail : bilgi@parkofistanbul.com
Telefon : 0216 363 44 44 – 0216 363 44 54

Yorumlar

 1. Hüseyin USLU

  İstanbul’da hayvanat bahçesi olduğunu bilmiyordum. İnstagram’da tesadüfen gördüm. Haftasında ziyarete koştum. İyi ki de gitmişim. Bayıldım.

  Park Of İstanbul’u bende ayrıcalıklı kılan en önemli husus; Hayvanlarla insanların tamamen iç içe olabilme imkanı. İçeride dolaşırken bir ayıya denk gelebilirsiniz. Yılanlara dokunabilir, geyikleri besleyebilirsiniz.

  Buradan vahşi hayvanlar ile insanlar arasındaki sevgi bağlarını kuvvetlendirmeye yönelik yapmış oldukları bu proje için tüm yetkilileri kutluyorum.

  Darıca hayvanat bahçesinin fahiş fiyatlarından artık insanlar sıkılmıştı. Hem fiyatlar, Hem mesafe, Hem imkanlar sizleri daha iyi hissettirecektir.

  – Benden tam puan aldı !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir